Obsługa transakcji walutowych dla korporacji

Obsługa transakcji walutowych dla korporacji.

Wiele osób mylnie uważa, że samodzielne dokonywanie transakcji walutowych jest najlepszą opcją. Wydawać by się mogło, że dzięki temu, że sami się tym zajmujemy to możemy dokonać wyboru gdzie i kiedy wymienimy walutę. Podobne złudzenie korzyści daje posiadanie firmowego konta walutowego. Broker Promes udowadnia, że nie zawsze samodzielność wychodzi nam na dobre.

Jako indywidualni przedsiębiorcy często nie mamy możliwości negocjacji kursu waluty. Nawet jeśli kantory skłonne są podjąć negocjacje przy większych sumach to są to zazwyczaj niewielkie korzyści finansowe. Tymczasem korzystając z Broker Promes możemy mieć pewność, że zaproponowany zostanie nam wyjątkowo atrakcyjny kurs. Dlaczego? Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze Broker Promes jest firmą specjalizującą się w obsłudze transakcji walutowych dla korporacji od kilkudziesięciu lat. Wiedza, doświadczenie i nawiązane kontakty pozwalają na wybór najkorzystniejszej oferty dla klienta. Biorąc pod uwagę, że każdy klient jest w Broker Promes traktowany indywidualnie, można się spodziewać, że nigdzie nie otrzymamy tak korzystnej ceny, jak tu.

Kiedy zachodzi konieczność dokonywania transakcji walutowych, wielu przedsiębiorców podejmuje decyzje o założeniu konta walutowego. Obsługa transakcji walutowych dla korporacji w przypadku kont walutowych wiąże się z dodatkowymi kosztami. Będziemy regularnie obciążani opłatami za prowadzenie rachunku bankowego oraz prowizjami od przelewów. Tymczasem nawiązanie współpracy z Broker Promes sprawia, że wszystkie płatności zagraniczne dla korporacji realizowane są z konta firmowego z polską walutą. Jak to możliwe? Przewalutowanie następuje z użyciem naszych kont. Klient wysyła przelew w polskiej walucie, a Broker Promes dokonuje przewalutowania i przelania należności na zagraniczne konto kontrahenta. Jeśli to klient oczekuje przelewu w obcej walucie, należy podać numer naszego konta. Klient ma prawo wyboru momentu, w którym zostanie dokonane przewalutowanie, a pieniądze już w złotówkach przelane na konto firmowe.

Czytaj: płatności zagraniczne dla korporacji, transakcje walutowe dla korporacji.